Testosteron enanthat – najczęściej stosowany w Europie o przedłużonym działaniu steryd, który może być zamiennikiem cypionatu ze względu na swoje podobne właściwości. Charakteryzuje się bardzo silnym działaniem i stosunkowo niską ceną. Wykorzystywany jest do budowy masy mięśniowej, siły i traktowany jako podstawowy środek w fazie anabolicznej.
Zaletą jego stosowania jest zwiększenie energii, pewności siebie oraz popędu seksualnego. Natomiast wadami agresja, wybuchowość, powiększenie prostaty, trądzik, podwyższone ciśnienie, ginekomastia lub nadmierne magazynowanie wody i tłuszczu. Jeśli stosujemy stosunkowo umiarkowane dawki to skutki uboczne są mało zauważalne.
Z tymi niepożądanymi efektami możemy walczyć, poprzez stosowanie środków, które zapobiegają tworzeniu się amortyzacji. Należy jednak pamiętać, że przy zastosowaniu tych leków testosteron może stracić swoje właściwości. Dlatego też nie powinniśmy przesadzać z dawkami w przyjmowaniu enanthatu, gdyż nie będziemy musieli skupiać się na walce ze skutkami ubocznymi, tylko na treningu.

Showing 1–9 of 12 results